پنهان سازی متن در برنامه ورد + ویدیو آموزش

پنهان سازی متن در برنامه ورد

پنهان سازی متن در برنامه ورد

در ادامه آموزش کار با نرم افزار ورد ، امروز تصمیم گرفتیم که یه آموزش کوتاه که ممکنه گاهی ، جایی بدردتون بخوره رو بگیم ، توی این آموزش شما یاد می‌گیرید که در نرم افزار ورد یک متن رو مخفی کنی یا به اصطلاح نمایش ندید ولی اون متن وجود داشته باشه و بعدا بشه دوباره نمایش داد (یعنی متن حذف نمیشه و فقط مخفی میشه و میشه دوباره نمایشش رو فعال کرد ) ، برای اینکه بهتر متوجه بشید آموزش ویدیویی زیر رو ببنید :

آموزش مخفی کردن و نمایش متن در آفیس ورد

برای نگه داشتن متن در برنامه ورد (word) و درعین‌حال مخفی کردن آن ؛ از مسیر زیر عمل می کنیم↙️

از سر برگ Home گوشه سمت راست پایین کادر ; فلش کوچک رو باز می کنیم
تیک گزینه Hidden رو می زنیم.
? متن به حالت مخفی و پوشیده قرار می گیرد.
?????????

? حال برای نمایان کردن متن پنهان شده همین مسیر را انجام می دهیم و تیک آن را برداریم.
شعری که داخل آموزش ازش استفاده شده بود :
????????????
مرا نزد خود ببر
و هر آن‌چه خواستی
از جانم بگیر
مگر رفتن را
ڪه در قدرتم نمی‌گنجد

اگر با اکسل هم زیاد کار می‌کنید آموزش‌های زیر هم بدرتون میخوره :

آموزش کار با مایکروسافت آفیس اکسل

 مخفی کردن متن در سند Word به چه دردی میخورد ؟

شاید اولین سوالی که بعد از دیدن عنوان این آموزش به ذهنتان بیاید این باشد که مخفی کردن متن چه کاربردی دارد . خب پنهان کردن متن قطعا کاربردهای خود را دارد و قطعا بیهوده نیست . مثلا اگر قصد داشته باشید فایل ورد را بدون بخشی از متن در آن چاپ کنید، می‌توانید آن بخش را مخفی نمایید (البته در نظر داشته باشید که نباید گزینه‌ی «print hidden text» را فعال کرده باشید). یکی از کاربردهای خوب این ویژگی زمانی می‌باشد که می‌خواهید یک نسخه از سند خود را برای مخاطبین خود چاپ نمایید ولی می‌خواهید نسخه‌ای که خودتان مورد استفاده قرار می‌دهید یادداشت‌هایی اضافی داشته باشد . با این کار از دو تا شدن فایل‌های خود جلوگیری می‌شود و کار با ورد هم آسان‌تر خواهد شد.

کاربرد دیگر مخفی کردن متن در ورد این است که ممکن است افراد زیادی از فایل شما دیدن کنند و نخواهید بخشی از آن قابل دیدن باشید و نخواهید آن را حذف کنید و فقط بخواهید برای مدت کوتاهی قابل مشاهده نباشد ، ولی حتما باید در نظر داشته باشید که اگر بخواهند قادر به پیدا کردن متن مخفی خواهند بود.

جای دیگری که این مورد ممکن است کار راه انداز باشید هنگام چاپ است با استفاده از این امکان می‌توانید تصاویر و سایر آبجکت‌های جاساز شده را مخفی کنید تا هزینه‌ها و زمان مورد نیاز برای چاپ سند کاهش یافته و سندتان را خواناتر کند و سرعت چاپ بیشتر و استفاده از جوهر کمتر شود.

نکته : این ویژگی تنها در نسخه‌ی رایانه‌ی Word در دسترس است. «Word Online» و سایر اپلیکیشن‌های Word که در اندروید و آیفون در دسترس هستند چنین امکانی را در اختیارتان نمی‌گذارند ، پس در گوشی‌تان دنبال این ویژگی نباشید.

پاسخ دهید