آموزش جمع فروش روز جاری با روز های قبل در فاکتور اکسل

جمع فروش روز جاری با روز های قبل در فاکتور اکسل

جمع فروش روز جاری با روز های قبل در فاکتور اکسل

گاهی نیاز میشه که یک سلول با سلول های قبلی جمع بشه (مثل لیست فروش) و توی آموزش اکسل هم نمونه پروژه محور استفاده شده ، یعنی مثل نیاز دارید از تاریخ ۲۹-۹-۱۴۰۰ تا یک هفته قبل رو در فایل اکسل جمع بزنید ، برای این کار نیاز نیست که بیاید برای هر سلول یک برنامه تعریف کنید و البته این کار اشتباهه ، توی ویدیو زیر می‌تونید آموزش رو مشاهده کنید.

 

نرم افزار مایکروسافت اکسل یکی از نرم افزارهای مجموعه پرکاربر آفیس می باشد ، این نرم افزار از انواع نرم افزارهای صفحه گسترده است که جداول بزرگی در ستون و ردیف را در خود جای می دهد ، با استفاده از اکسل می توان برنامه نویسی های ابتدایی انجام داد که بیشتر در حسابداری کاربرد دارند ، مثلا ساخت فاکتور فروش یا نمایش نتایج شرطی از قابلیت های این نرم افزار است ، ما در این بخش از آموزش نحوه برنامه نویسی برای جمع یک سلول با سلول های قبل را آموزش دادیم ، که مثال عملی آن می شود ، جمع درآمد تا امروز و یا جمع درآمد در یک ماه گذشته و … .

همه این ها و قدرت و انعطاف پذیری فوق العاده این نرم افزار باعث شده است که اکسل نزدیک به چهار دهه یکی از پر استفاده ترین و پیشتاز ترین نرم افزارهای دنیای تجارت شناخته شود. در واقع انقلابی که در دهه ۸۰ و ۹۰ میلادی در زمینه محاسبات فردی اتفاق افتاد (اینکه هر شخصی بتواند کارهای خودش را انجام دهد)، بخاطر استفاده های زیادی بود که از نرم افزارهای صفحه گسترده بویژه نرم افزار اکسل میشد ، و هنوز هم مقتدرانه در این مسیر پیش می رود.

و البته می توانید نمونه آماده فاکتور فروش اکسل را از لینک زیر خریداری کنید :

دانلود فایل اکسل فاکتور فروش رسمی و ساده

صفحه گسترده به چه معنی است ؟

صفحه گسترده یک روش برای ساماندهی داده ها در سطر و ستون است که بوسیله آن می توان راحت تر داده ها را بررسی و اصلاح کرد. در واقع صفحه گسترده به معنی تکرار شدن و کنار هم قرار گرفتن تعداد زیادی سلول با توانایی های یکسان برای ایجاد ساختاری اطلاعاتی و محاسباتی می باشد.

و شاید این مورد هم به کارتان بیاید :

نمونه کدینگ استاندارد انبار در اکسل

پاسخ دهید