فایل PDF نمونه قرارداد اجاره نامه A3 اتحادیه مشاورین املاک

<span>فایل PDF نمونه قرارداد اجاره نامه A3 اتحادیه مشاورین املاک</span>

دسته بندی: فرم و مستندات

نوع فایل:قرارداد فرم و مستندات

قیمت: 19000 تومان

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

19000 تومان – خرید

فایل PDF و ورد نمونه قرارداد اجاره نامه A3

فایل قرارداد اجاره نامه یک فایل ضروری برای مشاورین املاک و کسانی است که می‌خواهد ملک خود را با هرکاربری (باغ ویلا ، تجاری ، اداری ، صنعتی و…) اجاره دهند ، این نمونه قرارداد اجاره نامه در سایز A4 و A3 تهیه شده است که طبق قوانین اتحادیه مشاورین املاک تنظیم شده است ، بدون هیچ‌گونه مشکل قانونی نگارش شده است ، حتی شما خودتان می‌توانید حتی خودتان قرارداد اجاره را تنظیم کنید (بدون وجود املاک) . از این نمونه قرارداد برای رهن و اجاره منزل نیز می توان استفاده کرد.

نمونه قرارداد رهن و اجاره منزل

خب خب ، اگر شما هم مشاور املاک دارید و یا حتی موجر یا مستاجر هستید می‌توانید از این اجاره نامه استفاده کنید و به راحتی خودتان مشخصات را پر کنید و قرارداد رو رسمی کنید اگر هم مشاور املاک هستید که می‌توانید این فایل پی دی اف قرارداد اجاره نامه A3 رو دانلود کنید و چاپ کنید و موجر و مستاجر کمیسیون دریافت کنید . از این قرارداد می توانید برای رهن و اجاره منزل و هر ملک دیگری بهره برد.

راستی اگر مشاور املاک یا پیمانکار هستید ممکنه فایل‌های زیر بدردتون بخوره :

قرارداد ساخت استخر

خب برویم کمی راجب اجاره صحبت کنیم.

کمی راجب اجاره و اصطلاحاتی در اجاره نامه نقل شده است

اگر مشاور املاک یا مستاجر و موجر باشید حتما با یکسری کلمات و اصطلاحاتی در قرارداد اجاره نامه دیده‌اید یا شنیده‌اید که ممکن است معنی آنها را ندانید (اگر هم می‌دانید که فبها !) اگر هم نمیدانید که بهتر است با آنها آشنا شوید تا اینکه دقیق تر بدانید چه چیزی را امضا می‌کنید ، همین عبارات در قرارداد اجاره نامه واحد ، آپارتمان ، سوله ، مغازه و غرفه ، با کاربری کشاورزی ، تجاری ، اداری ، مسکونی و باغ ویلا … که در سایز A3 و A4 بعد از خرید قابل دانلود است هم از همین اصطلاحات در آن استفاده شده است.

نمونه قرارداد اجاره نامه سایز A3 - PDF
نمونه قرارداد اجاره نامه سایز A3 – PDF

قرارداد اجاره در اصل عقدی است که برابر آن اجاره کننده مالک منافع عين مال موضوع اجاره می‌گردد. امکان دارد اجاره نسبت به اشیاء مانند اتومبیل، خانه یا حیوان یا انسان باشد مانند آنکه شخصی بخواهد از منزل دیگری استفاده کند و آن را برای مدتی اجاره نماید ، اما منظور ما در اینجا اجاره ملک است و فایل نمونه اجاره A3 آماده که در سایت کتافایل قرارداده شده است برای اجاره ملک است.

مهم‌ترین کلمات استفاده شده در اجاره نامه

  • مستأجر کیست ؟ اجاره کننده
  • موجر کیست ؟ اجاره دهنده (به صاحب ملک موجر و به اجاره‌کننده مستأجر گفته می‌شود.)
  • عين مستأجر چیست ؟ مورد اجاره
  • مال الاجاره یعنی چه ؟ اجاره بها
  • اجرت المثل چیست ؟ اجرت و بهائی که برای یک کالا یا خدمات بر مبنای قیمت کالا یا خدمات مشابه آن تعیین می‌گردد بدون اینکه طرفین قرارداد از قبل برای آن با یکدیگر توافقی کرده باشند. اجرت المثل در مقابل اجرت المسمی یعنی اجرت توافق شده قرار می‌گیرد.

نکاتی که هنگام عقد قرارداد اجاره باید حواستان به آنها باشد

بعضی از دوستان فکر می‌کنند که قرارداد رهن و اجاره ساده است و آن را جدی نمی‌گیرند ، اما نوشتن این قرارداد مانند هر قرارداد دیگری حائز اهمیت است اجاره نامه هم خود یک قرارداد و عقد محسوب می‌شود و این قرارداد نیز مانند هر تفاهم‌نامه دیگری شرایط خاص خود را دارد و در صورت بروز مشکل میان موجر و مستاجر مبنای صدور حکم همین قرارداد خواهد بود برای مثال مبلغ رهن به عنوان قرض الحسنه بوده و موجر در حالت عادی نمی تواند کرایه یا اجاره را از آن کسر کند ، و یا قوانینی این چنینی که حتما باید به آن دقت شود ، پس وقتی می‌خواهید اجاره نامه را امضا کنید حواس خود را جمع کنید ، چون هنگام عقد اجاره نامه موارد حقوقی را به درستی رعایت نکنید این امکان وجود دارد که بعدها نتایج منفی برای شما بوجود بیاورد ، همه این موارد را می‌توان با نوشتن یک قرارداد درست و اصولی حل کرد که نمونه قرارداد اجاره‌ی A3 تهیه شده در کتافایل همه این موارد را پوشش می‌دهد.

تعداد موجران و مستجران در کشور ما بسیار زیاد است و اینکه اغلب قرارداد ها برای یکسال نوشته می شود باعث شده تا این مقدار اجاره‌ها همیشه زیاد باشد و کافی است یک بار در اجاره دادن یا اجاره کردن یک ملک مشکلی برایتان پیش بیاید و  یکی از این قرارداد‌های اجاره نامه به مشکل بخورد ، قطعا شما وارد چالش و دردسر های زیادی خواهید شد ، پس برای جلوگیری از بروز مشکلات این‌چنینی بهتر است در همان ابتدای عقد قرارداد اجاره ، تمام ابعاد و جزئیات اجاره نامه بررسی شود و قرارداد با جزئیات کامل نوشته شود ، در نمونه‌ آماده پی دی اف اجاره نامه ای که ما طراحی کرده‌ایم تمام جزئیات رعایت شده و کافی است توسط شما تکمیل تا قرارداد رسمی شود .

ثبت مشخصات طرفین قرارداد اجاره نامه A3

نوشتن اطلاعات هویتی از مهم‌ترین بخش نگارش هر قراردادی است و اجاره نامه از این قاعده مستثنی نیست ، پس حتما در نوشتن اطلاعات هویتی مربوط به موجر و مستأجر دقت نمایید و در نوشتن نام و نام خانوادگی و… اعم از پیشوند و پسوند نام و شماره ملی و تمام مشخصات هویتی طرفین قرارداد اجاره را با دقت و دقیق بنویسید ، تا در صورت بروز مشکل تمام اطلاعات طرفین دقیق و بدون مشکل باشد و مشکلی از قرارداد ایجاد نشود.

اگر شما مشاور املاک هستید حتما باید از اصلی بودن مدارکی که هر یک از طرفین به مشاور املاک شما ارائه می‌کند، اطمینان حاصل کنید. چون برخی افراد برای سودجویی و یا کلاهبرداری اقدام به بستن قرارداد جعلی می‌نمایند و ممکن است افراد با مدارک جعلی به بستن قرارداد اقدام کنند و باعث بروز مشکلاتی برای شما و طرف دیگر قرارداد شوند . پس همیشه صحیح بودن مدارک هویتی و اطلاعاتی را با دقت بررسی نمایید و در صورت نداشتن مدرک یا مشکل دار بودن آن از نوشتن قرارداد امتناع کنید.

تعیین مدت زمان اجاره در قرارداد اجاره سایز A3

دومین قسمت مهم اجاره نامه مدت اجاره ملک است که همانطور که کمی قبل به آن اشاره کردیم اغلب یکساله است اما شما می‌توانید هر مدت که بخواهید ملک را اجاره بدهید و این گزینه توافقی است ، این مورد از آنجا حائز اهمیت است که بعد از اتمام مدت اجاره، مستأجر موظف است ملک را تخلیه کند و نیز موجر این اجازه را ندارد که قبل از این زمان، مستأجر را مجبور به تخلیه ملک کند. و البته خب متأسفانه بسیاری از مشکلات بین موجر و مستأجر از همین مورد نشات می‌گیرد. به همین دلیل، هر گونه نکته‌ای در این زمینه به فکرتان می‌رسد با یکدیگر مطرح کنید و در قرارداد اجاره به ثبت برسانید ، ثبت مدت و تاریخ دقیق شروع و پایان قرارداد اجاره نامه الزامی است ، همه قرارداد اجاره برای همین موضوع انجام می شود و خب قرارداد اجاره نوشته می شود که یک ملک از تاریخ شروع و پایان اجاره ملک را در اختیار داشته باشد و هزینه ای را بابت آن بپردازد.

طبق قوانین کشور مستاجرین اصولا مستأجر تا یک هفته بعد از مدت زمان تعیین شده در اجاره‌نامه، زمان دارد تا ملک را تخلیه کند و اگر در این مدت زمان نتواند ملک را تخلیه کند ، موجر می‌تواند مورد را به صورت قانونی پیگیری کند و مستأجر را با قانون ملزم به تخلیه کند و اگر مستاجر خود اقدامی نکند موجر می‌تواند خودش اقدام کند.  مستاجرین عزیز حواسشان را جمع کنند قبل از گذشتن تاریخی که در قرارداد اجاره نامه ثبت شده برای پیدا کردن ملک یا خانه‌ای جدید اقدام کنند یا برای تمدید قرارداد اجاره نامه با موجر به توافق برسند تا با رسیدن زمان پایان اجاره نامه ، بدون دغدغه وارد ملک یا خانه جدید شوید و از بروز مشکلات جلوگیری شود.

نمونه قرارداد اجاره نامه A3 - ورد
نمونه قرارداد اجاره نامه A3 – ورد

کلام پایانی

در تمام قرارداد های اجاره اعم از نمونه آماده سایز A3 ما مشخصات موجر و مستأجر، میزان اجاره‌بها، مدت اجاره، چیزی که اجاره می‌شود و شرایط موجر و مستأجر درج می‌شود ، و نمونه اجاره نامه نمونه کاملی از جزئیات است که در سایز برگه A3 تهیه شده است که در قالب فایل ورد و PDF قابل دریافت است.

 

 

0/5 ( 0 نظر )
اطلاعات بیشتر ...
قابلیت ویرایشندارد

پاسخ دهید