معرفی ۱۰ کتاب مرجع و منبع مناسب برای نگارش اقدام پژوهی

معرفی کتاب برای نگارش اقدام پژوهی
به این مطلب امتیاز دهید

کتاب جهت نگارش اقدام پژوهی

در این پست چند کتاب برای نگارش یک اقدام پژوهی خوب معرفی شده است ، همچنین ما قبلا راجب اینکه اصلا اقدام پزوهی چیست ؟ اهمیت ، اهداف و نحوه نگارش صحبت کرده‌ایم ، که می‌توان به عنوان مرجع و منبع از آنها استفاده کرد ، اما بگذارید همین ابتدا تعریف اقدام پژوهی را بگوییم و سپس سراغ معرفی کتب مرجع اقدام پژوهی برویم ، در تعریفی اقدام پژوهی می‌توان این چنین گفت : اقدام پژوهی از طریق چرخه‌های حلزونی مانند شامل شناسایی مسئله، گردآوری نظام‌مند داده‌ها، تفکر و بازاندیشی، تحلیل و نهایتا تعریف مجدد مسئله تعریف می‌شود ، همچنین اقدام‌پژوهی را می‌توان این گونه معنی کرد : پژوهش در عمل .

برای مشاهده فایل های آماده اقدام پژوهی لینک زیر را مشاهده کنید :

دانلود اقدام پژوهی دانشگاه فرهنگیان

کتاب‌ها

  1. خسرو اميرحسيني (۱۳۸۴) مهارت پژوهشگري در آموزش(اقدام پژوهي)،تهران، عارف‌كامل ،چاپ دوم
  2.  ابوالفضل بختیاری و یوسف ایرانی (۱۳۸۴) ، روش تحقیق عملی(اقدام پژوهی)،تهران ، انتشارات لوح زرین ، چاپ دوم
  3. علي رؤوف (۱۳۸۶)پژوهش در كلاس درس و مدرسه ، تهران ، مدرسه ، چاپ دوم
  4. رضا ساکي و ديگران(۱۳۸۳) اقدام‌پژوهي: راهبردي‌براي آموزش و‌تدريس،تهران، وزارت آموزش و پرورش ،پژوهشکده تعليم و تربيت،چاپ اول
  5. وجه الله سيف الهي (۱۳۸۴)اقدام پژوهي : آموزش يک دوره کامل روش تحقيق اقدام پژوهي،تهران، عابد،چاپ اول
  6. وجه الله سيف الهي (۱۳۸۲) راهنمايي اقدام پژوهي (طرح معلم پژوهنده ) در آموزش و پرورش ، رشت ، انتشارات گيلان ، چاپ دوم
  7.  اقبال قاسمي پويا (۱۳۸۲)راهنماي معلمان پژوهنده،تهران،نشر اشاره،چاپ چهارم
  8. اقبال قاسمي پويا (۱۳۸۰)راهنماي عملی پژوهش در عمل،تهران،وزارت آموزش و پرورش ، پژوهشکده تعليم و تربيت ،چاپ اول
  9. جین مک نیف و همکاران (۱۳۸۲)،  اقدام پژوهی (طراحی ، اجرا ، ارزشیابی ) ترجمه محمدرضاآهنچیان ، تهران ، رشد ،چاپ اول
  10. مهدی رجبلو ، معلم و اقدام پژوهی(پژوهش در عمل) ،انتشارات نیلبرگ

نوشتن اقدام پژوهی که خوب و مفید باشد نیازمند مطالعه است تا بتوان دانش آموزانی خوب تعلیم داد و تربیت کرد ، در آموزش و اشاعه روش‌های تحقیق و پژوهش در میان معلمان ، دبیران مدارس و کارکنان آموزش و پرورش از جمله فرصت‌هایی است که به توسعه فرهنگ پژوهش در نظام آموزشی منجر خواهد شد. در طی سالیان اخیر با طراحی و اجرای گسترده دوره اقدام پژوهی توانسته با همکاری سازمان‌های آموزش و پرورش استان ها، فرصت مناسبی را برای معلمان و مدیران و سایر کارکنان فراهم سازد تا بتوانند پژوهش را به عنوان ابزاری سودمند در خدمت آموزش به کار گیرند. با کمک کتاب‌های معرفی شده می‌توانید یک اقدام پژوهی خوب بنویسید و راه حل مشکل را بیابید ، در کتافایل فایل‌های اقدام پژوهی متعددی وجود دارد که می‌توانید آنها را دانلود کنید ، برای مشاهده روی لینک زیر بزنید :

دانلود اقدام پژوهی دانشگاه فرهنگیان

یک معلم حرفه‌ای دارای دانش و مهارت‌های زیادی می‌باشد که بتواند دانش آموزان خوبی تربیت کند همچنین وی باید برای تدریس بهتر همزمان مجموعه‌ای از علوم را به طور هنرمندانه درهم بیامیزد تا در مسیر ترکیب و به استفاده از آنها تدریسی اثربخش طراحی و در کلاس درس ارائه کند تفکر نگارش اقدام پژوهی برای دانشجویان و معلمان هم به همین دلیل است ، از همین رو در مقاله در کتافایل ما چند کتاب مناسب که می‌تواند در نوشتن و نگارش اقدام پژوهی به شما کمک کند را به شما معرفی کرده‌ایم تا بتوانید از آنها استفاده کنید و به عنوان منبع در پژوهش خود از آنها نام ببرید .

 

پاسخ دهید