چگونه در جلسه انجمن اولیا و مربیان سخنرانی کنیم ؟ + متن

متن سنخنرانی در جلسه اولیا و مربیان
3.7/5 - (6 امتیاز)

متن سخنرانی مدیر و معلم مدرسه در جلسه انجمن اولیا و مربیان

سخنرانی و سخنوری درست دغدغه هر معلم و مدیری است به خصوص اگر تجربه ای نداشته باشید ! ، که اگر تجربه این کار را نداشته باشید ممکن است در هنگام سخنرانی به مشکل بر بخورید و مشکلاتی در آینده برای‌تان پیش بیاید ، اما اگر مدیر یا معلم مدرسه‌ای هستید و تجربه سخنرانی در جلسه انجمن اولیا و مربیان در مدرسه را دارید هم حتما متن این فایل سخنرانی را مطالعه کنید تا نتیجه سخنرانی بهتر و عملکرد خوبی داشته باشید. در این فایل ضمن متن های کامل سخنرانی توضیحات جامع در مورد شروع جلسه با شعر ، نحوه ی اجرای جلسه به همراه رای گیری ، تقدیر و تشکر  و اتمام جلسه به صورت کامل آمده است این فایل ویژه مدیرانی می باشدکه می خواهند با برنامه منظم جلسه ای موفق و پر بار داشته باشند تا دغدغه و استرس کاری آنان به هنگام روز جلسه به صفر برسد و با اطمینان و اعتماد بنفس بالا حاضر گردند ، البته این فایل ورد متن سخنرانی در جلسه به درد دبیران و معلم‌هی عزیز نیز می‌خورد و فرقی ندارد که مدیر هستید یا دبیر ، قطعا این متن به شما کمک می کند که جلسه پرباری داشته باشید و بتوانید منظم و دقیق جلسه را مدیریت کنید .

می توانید فایل پی دی اف و ورد ۱۰ صفحه ای کامل از نمونه متن شروع سخنرانی در جلسه اولیا مربیان را خرید کنید :

 

جلسه اولیا و مربیان

داشتن یک برنامه منسجم و قاعده‌مند در هر جلسه‌ای از الزامات آن جلسه است و جلساتی که در مدارس برگزار می‌شود از این قاعده مستثنی نیست ، جلسه اولیا و مربیان از جلساتی است که هر ساله چندین بار در مدارس برگزار می شود و برای اشنایی دبیران ، مدیران با اولیا دانش آموزان مفید است ، همچنین باعث می شود تا اولیا در وضعیت درسی فرزندان خود آگاه شوند و برای بهتر شدن عملکرد و مدیریت فرزندان خود تلاش کنند ، این جلسه در هر مدرسه در کشور برگزار می شود کی طی آن معلم یا مدیر باید یک سخنرانی خوب داشته باشد از همین رو هم ما متن سخنرانی را آماده کرده ایم تا همکاران گرامی نگرانی کمتری داشته باشند.

جلسه اولیا و مربیان

جلسه اولیا و مربیان بسیار مهم است و می تواند تاثیر مستقیم و مثبت روی ذهن اولیا راجب مدرسه و آموزش شما بگذارد ، پس لازم است در این جلسه بدرخشید و ما برای تحقق این رویا با ارائه متن سخنرانی جلسه اولیا و مربیان به شما کمک خواهیم کرد.

سخنرانی از اصلی‌ترین شیوه‌های جذب افراد است که باعث اعتماد افراد مختلف جامعه می شود ، در ادامه بخشی از متن را آورده‌ایم که امیدواریم بتواند شما را در اداره جلسه یاری کند:

بخشی از متن سخنرانی

متنی که مشاهده کردید تنها بخشی از اجرای جلسه اولیا و مربیان بود که به مدیر و معلم کمک می کند ، متن کامل این سخنرانی در ۸ صفحه توسط کتافایل گردآوری شده تا شما عزیزان یک جلسه عالی را تجربه کنید.

فرم قرارداد موسس با مربیان پیش دبستانی

ما در کتافایل سعی کرده ایم تمام موارد مربوط به نیاز مدیران و معلمان مدارس را رفع کنیم ، امیدواریم که توانسته باشیم نیاز های شما عزیزان را پایان دهیم.

متن جلسه توجیهی با اولیا (جلسه اول آشنایی)

اولین ها همیشه مهم بوده است ، جلسه اول صحبت و سخنرانی با اولیا که جای خود دارد ، در این جلسه باید بتوانید خودتان و حرفه‌تان را خوب به اولیا دانش آموزان خود معرفی کنید و با تمام آنها آشنایی کوچکی پیدا کنید ، این مهمترین کاری است که هر دبیری در ابتدای شروع سال تحصیلی انجام می دهد ، با ما همراه باشید تا به شما بگوییم که چه چیزهایی در جلسه اولیا باید بگویید ، و از اهمیت‌های اولین دیدار با اولیا آگاه شوید .

متن جلسه توجیهی با اولیا

چرا از متن این سخنرانی برای جلسه استفاده کنیم ؟

سوال خوبی است ، اصلا چرا باید از این متن برای سخنرانی استفاده کرد؟

 • آمادگی بهتر برای روز جلسه
 • برنامه ریزی دقیق روی تایم جلسه و موضوعات مربوط به جلسه با این متن سخنرانی
 • متن خوب به صورت کامل و دقیق تهیه شده است
 • پوشش تمام مواردی که در جلسه باید عنوان شود
 • نطق بهتر در جلسه اولیا مربیان
 • مدیریت کامل جلسه به صورت مرحله به مرحله
 • و….

 

اهمیت برگزاری جلسه اولیا

بر کسی پوشیده نیست که صحبت و سخنرانی برای اولیا از چه اهمیتی برخوردار است به وِزه جلسه اول آشنایی که اولیا در این جلسه شما را خواهند شناخت و نظر مثبت و منفی آنها روی دبیر یا معلم از همین جلسه ابتدایی شروع خواهد شد ، و مهم است که شما در این جلسه چه بگویید و چگونه جلسه اولیا و مربیان را مدیریت و در آن سخنرانی کنید ، ما در ادامه خواهیم گفت که در این جلسه چه چیزهایی و چگونه گفته شود ، اهمیت برگزاری جلسه اولیا و مربیان از آنجا مهم‌تر خواهد شد که می تواند از بروز مشکلات در آینده جلوگیری کند ، برای مثال ممکن است نحوه تدریس شما به صورتی باشد که باب میل اولیا نباشد اما شما می توانید در این جلسه توضیح دهید و اولیا را قانع کنید .

نکات مهم در جلسه با اولیا

در اولین جلسه با اولیا چه چیزهایی را بگوییم؟ راجب چه مواردی صحبت کنیم و اصلا چگونه و با چه شیوه‌ای جلسه را مدیریت کنیم ؟ به موراد گفته شده زیر دقت داشته باشید :

 • خوش رو باشید : خوش رو بودن باعث ارتباط بهتر خواهد شد و خود خوش رویی باعث رضایت اولیا از شما خواهد شد ، بشاش بودن روی روحیه خودتان هم تاثیر گذار است.
 • مرتب منظم و خوش بو باشید : نظم انضباط با یک رایحه بوی خوش حواس همه را به سمت شما پرت خواهد کرد و نا خودآگاه همه جلب سخنرانی شما خواهند شد.
 • صریح و روشن سخن بگویید : در سخنرانی در جلسه اولیا و مربیان حرف‌های خودتان رو صریح و روشن و در عین حال ساده بگویید تا همه متوجه حرف‌های شما بشوند.
 • دوستانه و خودمانی رفتار کنید : گفتگوی صمیمی باعث نزدیک تر شدن شما به اولیا می شود و دوستی با اولیا بسیاری از مشکلات را حل خواهد کرد اما دقت داشته باشید که این رفتار خودمانی شما با رعایت ادب و احترام باشد.
 • شناخت قوانین : قوانین را کامل بدانید و اگر نمی دانید با قوانین آشنا شوید ، طبق قانون صحبت کنید و خارج از آن صحبت نکنید و حتی اعمالتان نیز مطابق با قانون باشد تا اگر خدای نکرده مشکلی پیش آمد برای شما ایجاد مشکل نشود .
 • صادق اما قاطع : در حرف های خود قاطع باشید و حرف های خود را سست و مبهم نزنید.
 • سروقت و زمان شناس : آن تایم بودن از نشانه‌های قدرت شماست.
 • خودتان را خوب معرفی کنید : این موضوع را در ادامه به صورت کامل آورده‌ایم.

در جلسه اولیا مربیان برای معرفی خود چه بگوییم ؟

اینکه چگونه خودتان را معرفی کنید و برای معرفی خود به اولیا چه بگویید بسیار مهم است ، شما می توانید برای معرفی خودتان از موارد زیر استفاده کنید :

 • رزومه کاری
 • سوابق تدریس
 • معرفی دانش آموزان برتر خود در سالیان گدشته
 • طرح‌های موفق در اداره آموزش پروزش مانند طرح جابر و…
 • سوابق پژوهشی
 • آثار
 • تالیفات و افتخارات
 • مقام‌های کسب شده در مدرسه
 • شیوه کلاس داری و روش تدریس خود
 • و…

موارد بالا نمونه‌هایی هستند که می توانید از آنها برای معرفی بهتر خود استفاده کنید ، البته هر چیز دیگری که شما داشته باشید و نقطه قوت شما باشد می تواند گفته شود چون اولیا بسیار مایل هستند در جلسه اول شما را بهتر بشناسند و بدانند معلم فرزندشان چه انسانی است و چه سوابقی دارد و اگر سوابق درخشان و خوبی در سالیان گذشته کسب کرده باشید بسیار به شما کمک خواهد کرد تا اعتماد آنها را جلب کنید،

 

اطلاعات بیشتر ...

پاسخ دهید