دانلود PDF کامل آزمون ریون Raven با پاسخنامه

<span>دانلود PDF کامل آزمون ریون Raven با پاسخنامه</span>

دسته بندی: علوم انسانی

نوع فایل:نمونه سوال علوم انسانی

قیمت: 10000 تومان

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

دریافت نسخه چاپی درب منزل
10000 تومان – خرید

دانلود PDF آزمون ریون Raven

دانلود مجموعه PDF کامل آزمون ریون Raven با پاسخنامه و نحوه تصحیح کلید و نمره دهی IQ
آزمون سنجش بهره هوشی یا آی کیو (IQ) ریون ( به لاتین: Raven ) از آشناترین نام ها و آزمون های اندازه گیری هوش می باشد . که به نام تست هوش تصویری نیز از آن یاد می شود ، این آزمون از یکسری تصاویر تشکیل شده که از مرحله خیلی اسان به خیلی دشوار می رسد و ذهن و هوش کاربر را به چالش می کشد در انتها این دشواری فزاینده می شود . این آزمون تستی به این صورت است که کاربر بایستی رابطه بین تصاویر و گزینه های را ه گونه ای الگو یابی کند . با خرید این مجموعه شما نسخه الکترونیکی یا همان پی دی اف سوالات را دریافت خواهید کرد و برای همیشه به آن دسترسی خواهید داشت.

از این آزمون یعنی ماتریس تست هوش در آزمون تیزهوشان نیز استفاده شده است ، که اهمیت این نوع تست ها را نشان می دهد.

ویدیو آموزش تصحیح و پاسخنامه سوالات

اگر نمی دانید آزمون ریون چیست مقاله : معرفی آزمون ریون را بخوانید ، این آزمون بهترین آزمون برای سنجش میزان هوش افراد است که در تمام دنیا استفاده می شود و نظیر آن وجود ندارد ، شما می توانید با خیال راحت از آن استفاده کنید.

آزمون ریون پیشرفته- فرم ۳۶ تایی

توجه داشته باشید که فرم پیشرفته آزمون ریون که ۳۶ سوال دارد در همین فایل موجود است و این فایل یک پکیج جامع و کامل از تمام سوالات است ، اما نیاز است توضیحاتی بدهیم کلا مجموعه تست های ریون ۶۰ تایی است یعنی ۶۰ سوال که طبق توضیحاتی در مقاله ” آموزش جامع تست هوش تصویری ریون ” داده ایم دسته بندی و گروه بندی های انجام شده در آن مشخص شده است و به راحتی میتوانید آنها را برای کودکان ، بزرگسالان و فرم پیشرفته ۳۶ تایی مشاهده و تفکیک کنید.

نیازی به خرید مجدد تست های پیشرفته نمی باشد و در این پکیج موجود است.

تست ریون کودکان

همانطور که در بالا هم برای شما عزیزیان گفتیم این یک بسته کامل از آزمون ریون است و نیازی به تهیه دوباره و یا جدا نیست و با خرید این بسته جامع تمام تست ها در آن وجود دارد ، به صورت کلی سه نوع سوال که در این تست وجود دارد که شامل استاندارد – ماتریس رنگی ( مناسب کودکان ۵ تا ۱۱ ساله و بزرگسالان و افراد کم توان می باشد.) و ماتریس های پیشرفته که اکثرا برای بزرگسالان و نوجوانان مناسب است.

تست هوش ریون کودکان 5 تا 11 سال
تست هوش ریون کودکان ۵ تا ۱۱ سال

تست هوش دیداری یک سرگرمی جذاب برای کودکان ماست. اصل این تست ۳۶ سوال دارد که براتون کامل تو چند روز آینده در آی جی تی وی قرار دادیم .
هر یک از تصاویر یا نمودارها را با انتخاب یک تصویر از بین چند تصویر ارائه شده در پایین صفحه کامل کنید. یافتن پاسخ هر سوال مستلزم آن است که رابطه بین اجزای تصاویر را کشف کنید. سپس رابطه کشف شده را برای یافتن جزء ناقص بکار ببرید.

اگر می‌خواهید اطلاعات دقیقی از سنین تست ریون باخبر شوید مقاله زیر را بخوانید :

تست ریون برای چه سنی مناسب است ؟

با تهیه این سوالات از کتافایل به تمام سوالات دسترسی داشته باشید.

در این آزمون افراد به ۷ گروه تقسیم می شوند که براساس پاسخگویی صحیح نمره هوشی به آنها داده می شود که توضیحات کامل تر در فایل وجود دارد این فایل دارای ۵ فایل شامل :

تست ریون با جواب pdf

آزمون تستی ریون از سال های دور برای سنجش میزان هوش افراد مانند کارکنان ، دانش آموزان دانشجویان و … مورد استفاده بوده است به همین جهت این آزمون را برای دانلود به همراه فایل های آموزش تصحیح ، پاسخنامه و تست های تصویری آماده کرده ایم تا بتوانید به آن دسترسی داشته باشید ، تست ریون برای همه سنین مناسب است و در برخی مدارس برای سنجش میزان هوش استفاده می شود ، تست ریون بدون شک از بهترین آزمون‌های سنجش میزان هوش است که در ایران و جهان شناخته شده است ، در طی سال‌های اخیر که خود من از این تست استفاده کرده‌ام می‌توانم بگویم بهترین تست برای رتبه بندی و سنجش هوش افراد است که در دنیا نظیر ندارد.

تست ریون برای محاسبه بهره هوشی به کار می رود .

استفاده از آزمون ریون برای ضریب هوشی اشتباه است .

برای دانلود PDF آزمون ریون فایل را بخرید.

آیا تست ریون ارائه شده در کتافایل دارای پاسخنامه است ؟

بله ، فایل کلید پاسخنامه به همراه نحوه نمره دهی و دسته بندی پس از دانلود در اختیار شما قرار می‌گیرد ، همچنین ویدئو آموزش نحوه تصحیح نیز به صورت اختصاصی در کتافایل ارائه شده است ، که البته کمی بالاتر این ویدئو را قرار داده‌ایم و می‌توانید آن را مشاهده کنید .

محتویات بعد از دانلود

 1. سوالات آزمون
 2. پاسخنامه کاربر
 3. کلید سوالات
 4. رتبه بندی
 5. معادل هوش بهر

بهره هوشی با ضریب هوشی متفاوت است

 1. ضریب  یک عامل ضربی است مانند ضرب یک عدد در جمله های ریاضی
 2. بهره یا خارج قسمت از تقسیم یک عدد که در سنجش هوش به عنوان سن ذهنی بر عددی دیگر که باز هم در آزمون Reven سن زمان‌شناختی یا تقویمی) است.
 3. بهره هوشی یک عدد با میانگین ۱۰۰ و انحراف معیار ۱۵ می باشد.

رده بندی آزمون ریون

 1. به صورت میانگین نزدیک ۷۰٪ از مردم دارای هوش میانه
 2. ۱۲٪ هوش بالاتر از میانه
 3. ۲٪ درصد بسیار باهوش
 4. ۱٪ افراد برگزیده را دربرمی‌گیرند
 5. همین روند دربارهٔ افراد کم‌هوش، واپس‌ماندهٔ ذهنی و… در سوی دیگر پابرجا است.

توضیحاتی پیرامون آزمون غیر کلامی هوش

 1. فایل pdf آزمون ریون اغلب دارای ۶۰ مورد سوال است که برای تخمین هوش مورد استفاده قرار می گیرد .
 2. آزمون جان سی رِیوِن آزمونی رایج‌ و همگانی است که از کودکان پنج ساله تا افراد بزرگ تر و مست مناسب است و در برخی آموزشگاه ها و ارگان های دیگر استفاده می شود .
 3. مسائل این آزمون از ۶۰ سؤال چند گزینه‌ای (۶ و ۸ گزینه) که به با تست های ساده شروع شده و در انتها به مفهوم های سخت میل می کند ساخته شده است.
 4. این فرمت برای اندازه‌گیری توانایی هوش تست دهنده در استدلال طراحی شده‌است.
 5. جان سی.رِیوِن ابداع کنند این مسئله ها در سال ۱۹۳۶ است .
 6. در هر تست، از آزمون دهنده خواسته می‌شود تا شکل گم‌شده از تصویر را شناسایی کند که تکمیل کننده محتوای اصلی است.
 7. الگو های موجود در pdf آزمون ریون به صورت ماتریس های چندتایی طراحی شده است.
 8. می‌توان این تست‌ها را آموزش هوش کلامی و غیر کلامی ریاضی و استعدادیابی دانست که در بسیاری از آزمون‌ها مانند تیزهوشان کشور از آن استفاده شده است.
4.5/5 ( 13 نظر )
اطلاعات بیشتر ...
نام آزمونآزمون سنجش بهره هوشی (IQ)
نام فارسیریون
نام لاتینRaven
تعداد سوالات60 سوال 6 ، 8 گزینه‌ای
تعداد صفحات66
پسوند فایلpdf
قابلیت ویرایشندارد
فرمت فایلپی دی اف

35 نظر

 1. روش آزمون و نمره دهی
  برای آنالیز و سنجش صحیح و غلط آزمون سوالات تست هوش باید از میان ۶ تا ۸ تصویر یکی را انتخاب کنید که کامل کننده تصویر ماتریس است. بر اساس امتیاز یا بهره هوشی iq فرد با دادن آزمون هوش ریون می توان آنها را در هفت دسته تقسیم بندی کرد ، به این صورت :۱-نابغه ۲-برهوش ۳-باهوش ۴-متوسط ۵-متوسط ۶-ضعیف ۷-مرزی ۸عقب مانده

  • سلام من این تست از پسرم که پنج سال و نیم است گرفتم ۲۷ تا درست جواب داد تو ۲۰ دقیقه به نظر شما چطور بود حافظه عجیبی داره و در زمانی دقت میکنه در تمرکز ۱۰۰ در ۱۰۰ هست خیلی خلاقه یعنی خلاقیت بسیار بالایی داره حتی من خودم نسبتا خلاق هستم باعث تعجبم میشه

 2. عذرمیخوام توی یک سایتی راجع به تست ریون دیدم ازتون،خودم سالها قبل انجام دادم و۱۲۶ شده بود هوشبهرم
  خواستم بگم لطف میکنید بفرستید این ازمون رو باجواباش واسم؟
  من دبیر مدارس عشایری خوزستانم،واقعا نیازدارم بهش هیچ جاهم گیر نیوردم
  لطف میکنید چنانچه بفرستید

 3. آیا سوالات پیشرفته هم در این تست ها وجود دارند؟
  من مطمئن باشم و خریدم رو انجام بدم؟

  • بله همونطور که در متن و توضیحات وجود داره ما سوالات کامل رو در نسخه pdf قرار داده ایم و ۳۶ سوال آخر جز سوالات پیشرفته می باشند

 4. سلام من فقط نحوه بدست آوردن iqرا می خوام با یک نمونه ی اجرا شده تا متوجه بشم .مثلا نمره ی خام شده ۲۹ حالا iqچقدره؟این را چطور تهیه کنم؟

پاسخ دهید