دانلود کتاب تاریخ تمدن ایران ساسانی

<span>دانلود کتاب تاریخ تمدن ایران ساسانی</span>

دسته بندی: تاریخی

قیمت: 10000 تومان

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

دریافت نسخه چاپی درب منزل
10000 تومان – خرید

دانلود کتاب تاریخ تمدن ایران ساسانی اثر سعید نفیسی

درباره کتاب :

نام ساسانيان از ساسان گرفته شده، كه اردشير از نوادگان اوست و داريوش سوم هخامنشي (دارايِ دارايان) را از نياكان او دانسته اند. نخست كارنامه اردشير بابكان به اين نسبت گواهي داده و بازهم به نوشته شاهنامه، ساسان پدر اردشير، چوپاني بود از بازماندگان دارا كه در فارس مي زيست.
اردشير در دستگاه بابك كه موبد آتشكده آناهيتا، همچنين شهردار و مرزبان پارس بود، پرورش يافت، ولي درباره نسبت او با بابك اختلاف وجود دارد.
او به گواهي بسياري از تاريخي نويسان، مردي نيرومند و دلير بود كه سرانجام بر اردوان پنجم اشكاني در دشت هرمزگان پيروز شده و تسخير سرزميني كه خود به آن ايران مي‌گفت را آغاز كرد.

 

PDF کتاب تاریخ تمدن ایران ساسانی

سعید نفیسی کتاب نایاب تاریخ تمدن ایران ساسانی ، گفتار را با طبقات مردم و نوع زندگی روزمره توده در زمان ساسانیان آغاز می‌کند. در این بخش مشاغل و خاندان‌های ممتاز نیز مورد بررسی قرار می‌گیرند. سپس مذاهب ایرانی دوره ساسانی ، اعم از دین رایج زرتشتی، در کنار ادیان مانوی، مزدکی، مسیحی و بودایی بازگو شده و میزان پرشمار بودن پیروان هر یک از این ادیان در شهرهای مختلف مورد بررسی قرار می‌گیرد. جشن‌های ایرانی، صنایع، هنر و معماری دوره ساسانی موضوعات بخش بعدی کتاب است. پس از بررسی تاریخ افسانه‌ای رایج در دوره ساسانی ، به نوع حکومت‌مداری و روابط سیاسی و اجتماعی دولت ساسانیان پرداخته شده و سپس کتاب با رویدادهای پیش آمده از قبیل جنگ‌ها و مناسبات سیاسی و مذهبی پادشاهان ساسانی به پایان می‌رسد.

 

5/5 ( 1 نظر )
اطلاعات بیشتر ...
عنوان کتاب تاریخ تمدن ایران ساسانی
نویسندهسعید نفیسی
تعداد صفحات355
پسوند فایلpdf
قابلیت ویرایشندارد
فرمت فایلپی دی اف

پاسخ دهید